Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Wolfgang Amadeus Mozart

 

 



W. A Mozart
Symfonia Tragiczna
g-moll nr 40 KV550
cz. I Allegro molto


 

      Wolfgang Amadeusz Mozart urodził się w Salzburgu 27 stycznia 1756 roku. Był synem Leopolda Mozarta, jednego z czołowych pedagogów muzycznych w Europie i autora powszechnie znanego podręcznika "Podstawy gry na skrzypcach". Od ojca otrzymał gruntowne wykształcenie muzyczne. Muzyczny talent Amadeusza rozwijał się bardzo szybko. W wieku 5 lat napisał już szereg utworów fortepianowych. Po zaledwie dwukrotnym wysłuchaniu muzyki, potrafił odtworzyć dzieło z pamięci. Znały go największe dwory Europy, gdzie razem ze swoją starszą siostrą Marią Anną koncertował jako cudowne dziecko.

      W 1781 postanowił osiąść w Wiedniu i rozpocząć tam swoją karierę. Rok później, wbrew woli ojca poślubił Konstancję Weber i miał z nią sześcioro dzieci. Często nie otrzymywał wynagrodzenia za pracę, a wydawał zawsze więcej, niż zarabiał. Jego zdrowie stopniowo podupadało. Zmarł 5 grudnia 1791 roku nie ukończywszy swojego ostatniego dzieła, Requiem. Pochowano go w masowym grobie dla ubogich. Był zadziwiająco płodny muzycznie, od wczesnego dzieciństwa, do śmierci.


Internetowa Szkoła Muzyczna,
to Forum
samodzielnej nauki gry na instrumentach
dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych
 

Komputerowe podręczniki bawią i uczą

Adres Forum - kliknij:

http://members.lycos.co.uk/paganiniclub/

 

kontakt - paganiniclub - www
  Polecamy wszystkim:   O ADHD