This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Wolfgang Amadeus Mozart

 

 W. A Mozart
Symfonia Tragiczna
g-moll nr 40 KV550
cz. I Allegro molto


 

      Wolfgang Amadeusz Mozart urodził się w Salzburgu 27 stycznia 1756 roku. Był synem Leopolda Mozarta, jednego z czołowych pedagogów muzycznych w Europie i autora powszechnie znanego podręcznika "Podstawy gry na skrzypcach". Od ojca otrzymał gruntowne wykształcenie muzyczne. Muzyczny talent Amadeusza rozwijał się bardzo szybko. W wieku 5 lat napisał już szereg utworów fortepianowych. Po zaledwie dwukrotnym wysłuchaniu muzyki, potrafił odtworzyć dzieło z pamięci. Znały go największe dwory Europy, gdzie razem ze swoją starszą siostrą Marią Anną koncertował jako cudowne dziecko.

      W 1781 postanowił osiąść w Wiedniu i rozpocząć tam swoją karierę. Rok później, wbrew woli ojca poślubił Konstancję Weber i miał z nią sześcioro dzieci. Często nie otrzymywał wynagrodzenia za pracę, a wydawał zawsze więcej, niż zarabiał. Jego zdrowie stopniowo podupadało. Zmarł 5 grudnia 1791 roku nie ukończywszy swojego ostatniego dzieła, Requiem. Pochowano go w masowym grobie dla ubogich. Był zadziwiająco płodny muzycznie, od wczesnego dzieciństwa, do śmierci.


Internetowa Szkoła Muzyczna,
to Forum
samodzielnej nauki gry na instrumentach
dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych
 

Komputerowe podręczniki bawią i uczą

Adres Forum - kliknij:

http://members.lycos.co.uk/paganiniclub/

 

kontakt - paganiniclub - www
  Polecamy wszystkim:   O ADHD